Friday , 22 October 2021

“TË SËMURËT NË SPITAL JANË TË PA VAKSINUAR”

Të sëmurët në spital janë të pa vaksinuar.

Ndaj, duhet të vaksinohemi të gjithë, duhet të vaksinohemi në mënyrë të plotë.

Ky është apeli i profesor Dhimitër Krajës nga spitali infektiv, i shpërndarë në facebook këtë të enjte nga ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Veç vaksinimit duhet të respektojmë edhe rregullat e parandalimit të sëmundjes thekson mjeku Kraja.

Lexoni dhe kete

“TRANSPORTI URBAN NË SHKODËR DREJT KAPITULLIMIT”

Që nga data 8 gusht, kur u organizua protesta për shërbimin e transportit urban, situata …