Testimi mjekeve, peran mazhorancen!

Per reformen e shumeperfolur per testimin e mjekeve dhe infermiervee tashme edhe brenda mazhorances jane kunder. E akuzat po vijne nga ish ministri I shendetsise Vangjel Tavo I cili arrin deri aty sa te cilesoje nismn e ministris t paligjshme dhe n koh t paprshtatshme, pasi nuk sht ky prioriteti madhor i mazhorancs.

Sipas Tavos sistemi shndetsor ka t tjera probleme m emergjente q duhen zgjidhur, prandaj i krkon ministrit Beqaj t trhiqet nga ky testim. Ndrkoh deputeti ela ka ftuar t gjith q t ngrejn zrin pr cdo problematik q hasin.

Kjo nuk eshte hera e pare qe eksponente te LSI- se I dalin kunder vendimeve te ministrave te Rames, ndersa keto qendrime ne prag te fushates elektorale jane ashpersuar edhe me shume.

Lexoni dhe kete

DYSHIMET PËR NUMËRIMIN E VOTAVE

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, bëri me dije do të ketë këqyrje …