Thursday , 23 February 2023

“TIKA” investime ne komunen e Ulqinit!

Koordinatori i Agjencis turke pr zhvillim – TIKAdhe kryetari i komuns s UlqiniT Fatmir Gjekame prerjen e shirit kan shnuar prfundimin e punimeve pr rikonstruktimin e disa hapsirave n selin e institucionit t Bashksis islame n Ulqin. Nderkohe solemnisht sht hapur edhe tyrbja e rinovuar e familjes Pulti, tek ish Stacioni i autobusve ne Uqlin, e cila po ashtu sht kryer me prkrahje financiare t TIKA-s. Ne lidhje me keto investime kryekomunari I Ulqinit ka theksuar se jane mjaft te rendesishme.

Drejtuesit e komuns dhe t TIKA-s kan biseduar edhe pr disa projekte tjera me vler, prej t cilve n kt vit pritet rikonstruktimi i Xhamis s Namazgjas dhe e kroit tek Xhamia e pashs, ndrsa vitin tjetr edhe t hamamit.

Lexoni dhe kete

NË MAL TË ZI “KRISJE” BRENDA SHUMICES

Është konstituar parlamenti i ri i Malit të Zi ku për herë të parë Millo …