Thursday , 23 February 2023

U PADIT NË PROKURORI NGA FERMERËT, REAGON MARK BABANI

Pas padisë në Prokurorinë e Shkodrës nga fermerët ka reaguar vetë kryetari i Bashkisë Vau i Dejës, Mark Babani.

Në një prononcim për mediat, Babani tha se bashkia nuk ka lidhje me këtë pjesë, ndërkohë që padia vjen si rezultat i sulmeve që janë bërë në këtë bashki. Sipas tij, fermerët nuk janë ato 6 persona që kanë firmosur padinë.

Më tej, Babani ironizoi edhe Partinë Demokratike…

Për Babanin, këto ankesa vetëm e dëmtojnë zonën e Vau Dejësit.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …