Thursday , 23 February 2023

VANDALIZOHET DHE VIDHET SHKOLLA 9-VJEARE NE LA

Prsona ta paidentifikuar kan grabitur shkollen 9-vjeare “Gjin Pjetri” n qytetin e Lait. Ngjarja sht regjistruar prej dy ditesh por policia, nuk e ka konfirmuar zyrtarisht nj fakt t till.

Pamjet e fokusuara n kt shkoll tregojn qart at far ka ndodhur, ku banka dhe xhama jan thyer ndrsa jan marr dhe disa materiale msimore. Ky fakt konfirmohet dhe nga drejtues t shkolles si dhe nxns, ndrsa tregojn se diten e hn nuk u zhvillua msim prshkak se klasat e ksaj shkolle ishin dmtuar.

Pr t riparuar shkollen sht krkuar ndihm e bashkis s Kurbinit.Menjher punonjsit e shrbimve publike n kt njesi vendore kan ndrhyr pr t zvendsuar xhamat dhe bankat e dmtuara.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …