Monday , 17 January 2022

VENDIMI I KUSHTETUESES PËR TUBIMET, REAGON MEDIU

Në takimin me koordinatorët e Tiranës, kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, vlerësoi vendimin e Gjykatës Kushtetuese, për të hedhur poshtë edhe pse pjesërisht vendimin e Edi Ramës për të penguar opozitën që të bëjë fushatë në emër të pandemisë.

Mendoj që Gjykata Kushtetuese në një mënyrë i ka dhënë të paktën një goditje qeverisë për veprimet që ka bërë, tërësisht të paligjshme, shtoi Mediu.

Sipas Mediut, 25 Prilli është dita kur shqiptarët duhet të bashkohen për t`i dhënë fund kësaj historie, e cila është një histori e dhimbshme e këtyre 8 viteve që e ka çuar Shqipërinë mbrapa.

Lexoni dhe kete

KOMISIONI I RITHEMELIMIT TË PD VIJON AKUZAT NDAJ BASHËS

Komisioni i Rithemelimit të PD me në krye Flamur Nokën ka shkuar këtë të mërkurë …