Tuesday , 16 August 2022

VIJON BOJKOTI I AVOKATËVE TË SHKODRËS

Vijon bojkoti i avokatëve të Shkodrës. Vendimi u mor në mbledhjen e fundit të Dhomës së Avokatisë Shkodër, ku i pranishëm ishte edhe kreu i Dhomës Kombëtare të Avokatisë, Maksim Haxhia, i cili bëri me dije se bojkoti vijon deri në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm.

Haxhia është i bindur se harta e re gjyqësore nuk do të miratohet, por nëse ndodh sistemi do futet në kolaps.

Haxhia komentoi edhe deklaratat e ministrit Manja, teksa tha se ai flet nga pozicioni i tij, pasi po të ishte avokat do fliste ndryshe…

Kujtojmë se një ditë më parë, Dhoma e Avokatisë Shkodër zhvilloi edhe një protestë para prefekturës së Qarkut Shkodër.

Lexoni dhe kete

BABANI: SITUATA E ZJARREVE NË VAU I DEJËS E RËNDUAR

Kreu i Bashkisë Vau i Dejës, Mark Babani, ka folur për situatën e zjarreve pas …