Wednesday , 29 June 2022

VLLAZNIA, 10 MILIONE LEKE SHPERBLIM PER FITOREN NE TIRANE

Klubi I Futbollit Vllaznia e ka vlerėsuar si shumė tė rėndėsishme ndeshjen e rradhės pėr kampionat, atė qė do tė luajė tė dielėn ndaj Tiranės. Pėr kėtė arsye, Bordi drejtues dhe administratori Kalamishi kanė vendosur njė shpėrblim prej 10 milionė lekėsh nė rast tė fitores. Shpėrblim do ketė edhe pėr barazimin, pėrkatėsisht shumėn prej 5 milionė lekėsh. Akordimi I kėtyre shpėrblimeve tregon pėr rėndėsinė e madhe qė I ėshtė kushtuar kėtij ballafaqimi. Ndeshja Tirana- Vllaznia do tė luhet ditėn e dielė nė orėn 17.00 nė stadiumin “Qemal Stafa”. Por kuptohet qė marrja e njė rezultati pozitiv nė kėtė takim nuk do jetė njė gjė e lehtė sepse bardheblutė janė shumė mė tė motivuar ngaqė janė nė garėn pėr titullin kampion.

Megjithatė, shpėrblimi I vėnė, problematika e pėrballjeve tė kėtij sezoni me Tiranėn dhe shumė gjėra tė tjera, mendohet tė jetė motivi I duhur qė Vllaznia tė tregojė veten nė kėtė sfidė. Natyrisht qė nuk do tė jetė e lehtė marrja e pikės edhe pėr atė sepse trajneri Luan Zmijani do tė ketė disa mungesa nė rradhėt e futbollistėve. Kėshtu, pas mungesave tė zakonshme tė Sozės, Bardullės, Krajės e Kalajės, do tė mungojnė pėr arsye kartonash edhe Shtubina e Sykaj. Kjo gjė I shton edhe mė shumė problemet pėr kėtė skuadėr megjithatė do tentohet deri nė fund. Pėr ndeshjen e sė dielės duket se do ketė edhe njė organizim tė tifozėve shkodranė pėr tė udhėtuar drejt kryeqytetit ndėrkoh qė ende nuk ka njė vendim tė klubit nėse do vėrė nė dispozicion autobuzė apo jo pėr to. E rėndėsishme ėshtė qė Vllaznia tė tregojė veten nė kėtė ndeshje qė jo mė kot ėshtė konsideruar ndėr mė tradicionalet e futbollit shqiptar.

Lexoni dhe kete

DAJAN SHEHI: U RIKTHEVA NƋ SHTƋPINƋ TIME TƋ DYTƋ

I ka mjaftuar njĆ« vit rrugĆ«tim nĆ«pĆ«r ShqipĆ«ri, pĆ«r tĆ« kuptuar se zgjedhja e tij …