Wednesday , 29 June 2022

VLLAZNIA FITON 1-0 NDAJ TEUTES

Vllaznisė I ka mjaftuar autogoli I portierit Rizvani nė minutat shtesė tė pjesės sė parė, pėr tė fituar ndeshjen ndaj Teutės. Takimi I luajtur pasditen e sė shtunės nė stadiumin “Loro Boriēi” ėshtė mbyllur kėsisoj me fitoren e ngushtė tė shkodranėve me rezultatin 1-0. Para fillimit tė tij, ėshtė mbajtur njė minutė heshtje nė nderim tė gazetarit sportiv Ymer Striniqi tė ndarė nga jeta pak ditė mė parė. Mė pas, ndeshja ka nisur por pjesa e parė ka qenė shumė e dobėt pėr tė dy ekipet.

Rasti mė I mirė pėr shėnim ka qenė Shtubina qė ka goditur shtyllėn nė minutėn e 23-tė por pa arritur dot tė shėnojė. Kur u duk se kjo pjesė  do mbyllej nė barazim, nė minutat  shtesė, portieri I Teutės Rizvani ka gabuar nė zotėrimin e njė topi duke e dėrguar atė nė rrjetė. Nė pjesėn e dytė, kuqeblutė do tė kishin mundėsi tė shėnonin edhe njė gol tė dytė por Gilman Lika nė minutėn e 74-tė nuk do arrinte tė shėnonte nga pika e bardhė nė njė 11-metėrsh tė fituar nga vetė ai. Pėrfundimisht 1-0 pėr Vllazninė nė kėtė ndeshje duke bėrė qė ajo tė marrė njė trepikėsh me tė cilin ėshtė ngjitur nė kuotėn e 33 pikėve. Pas ndeshjes, trajnerėt Zmijani dhe Biturku kanė thėnė se rezultati I pėrgjigjet lojės sė zhvilluar nga tė dy ekipet.

Kuqeblutė tashmė ndodhen nė pozita shumė komode nė renditje megjithatė pėr ta tashmė ėshtė detyrė tė kalojnė ekipin e Flamurtarit nė renditje dhe kjo ėshtė plotėsisht e realizueshme sepse me vlonjatėt ata do tė luajnė pas dy javėsh nė Shkodėr.

Lexoni dhe kete

VULAJ: VLLAZNIA KLUB HISTORIK, JAP MƋ TƋ MIRƋN PƋR TƋ

Kristijan Vulaj konsiderohet si blerja mĆ« e rĆ«ndĆ«sishme e VllaznisĆ« nĆ« merkaton e kĆ«saj vere. …