Wednesday , 29 June 2022

VLLAZNIA FITORE DRAMATIKE NE SHTESE NDAJ KAMZES

Fitore dramatike e ekipit tė Vllaznisė mbrėmjen e sė premtes nė ndeshjen e parė gjysmėfinale ndaj Kamza Basket. Kuqeblutė kanė arritur tė fitojnė vetėm nė shtesė me rezultatin 79-77. Ndeshja ka dhuruar shumė emocione nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi” tė mbushur plot e pėrplot nga sportdashėsit. Megjiathatė ekipi vendas nuk ėshtė ngjitur dot nė lartėsinė e duhur. Sidomos nė dy periodat e para, loja e tij ka lėnė shumė pėr tė dėshiruar. Fillimi i periodės sė tretė ėshtė mė i mbarė pėr vendasit qė pėr herė tė parė kalojnė nė avantazh kėtė ndeshje por vetėm kaq sepse ndeshja do ketė shumė rivalitet. Nė sekondat e fundit tė ndeshjes, Hogg ka mundėsi tė shėnojė koshin e fitores por nuk ia del dhe takimi mbyllet nė shifrat e barabarta 70-70. Kjo do tė bėnte tė mundur shtesėn prej 5 minutash qė shoqėrohet pėrmes emocionesh por edhe gabimesh tė shumta megjithatė nė fund, Vllaznia ka arritur tė fitojė 79-77 duke siguruar kėshtu fitoren e parė nė turin gjysmėfinal.

Njė fitore qė u ka dhuruar emocione tė mėdha edhe presidentit tė ekipit dhe trajnerit tė tij e kjo ėshtė parė qartė nė prononcimet e tyre pėr mikrofonin e televizionit Rozafa.

Ndeshja ka patur shumė emocione dhe ato kanė patur mundėsi edhe nga sportdashėsit qė nuk kanė qenė tė pranishėm nė pallatin e sportit, kjo falė mundėsisė sė krijuar nga ana e televizionit Rozafa me transmetimin e drejtėpėrdrejtė tė kėsaj ndeshje.

Lexoni dhe kete

VULAJ: VLLAZNIA KLUB HISTORIK, JAP MƋ TƋ MIRƋN PƋR TƋ

Kristijan Vulaj konsiderohet si blerja mĆ« e rĆ«ndĆ«sishme e VllaznisĆ« nĆ« merkaton e kĆ«saj vere. …