Vllaznia humbet edhe ne Kupe, mundet nga Kukesi!

Vllaznia e ka humbur me rezultatin 0 me 2 ndeshjen e par erekfinale t Kups s Shqipris ndaj Kuksit Brenda n Loro Borii dhe sht thuajse e eliminuara krejtsisht nga vazhdimi I mtejshm I ktij kompeticioni. N nj stadium thuajse t boshatisur trsisht, fatin e ndeshjes e kan vendosur srish dy gabime trashanike t mbrojtjes shkodrane. N minutn e 2-t Peji sht I lir Brenda zons dhe shnon me kok ndrsa n minutn e 9-t Sykaj shkakton nj 11-metrsh t kthyer n gol nga Lushtaku. Pas psimit t ktyre dy golave, kuqeblut jan munduar t reagojn, kan krijuar disa raste shnimi megjithat pa sukses. Edhe n pjesn e dyt prpjekjet nuk kan munguar, madje edhe Kuksi ka patur 2-3 raste t pastra megjithat nuk do kishte gol tjetr.

Prfundimisht 2-0 pr Kuksin q e ka hedhur hapin e par n gjysmfinale. Pr trajnerin e Vllaznis Baldo raineri megjithat gjrat jan t hapura sepse skuadra e tij mund t shnoj dy gola n ndeshjen e kthimit ndrkoh q trajneri I Kuksit Artim Shaqiri e pret tashm I qet kualifikimin.

Pas ksaj humbjes situata n kampin shkodran rndohet edhe m shum, humbje kjo q ishte e katrta rradhazi ndrkoh q I pret t shtunn nj tjetr ndeshje e vshtir, kt her me Tirann.

Lexoni dhe kete

KUKËSI – VLLAZNIA, SFIDA HAPËSE E JAVËS SË 32-të

Vllaznia prej dy ditësh ka nisur përgatitjet për ndeshjen e rradhës, atë që do të …