Tuesday , 18 January 2022

Vllaznia mundet nga Kozuv 88-52!

Ndryshe nga ndeshja me Krajovėn qė pati shumė rivalitet, ndeshja e rradhės e vlefshme pėr Ligėn Ballkanike ndaj maqedonasve tė Kozuv, basketbollistėt e Vllaznisė kėtė herė kanė zhgėnjyer me paraqitjet e tyre. Ato kanė humbur me rezultatin e thellė 88 me 52. Natyrisht niveli I kundėrshtarit ka qenė I lartė dhe jo mė kot, ato ndodhen nė vendin e parė nė renditje por edhe shkodranėt nuk kanė bindur me lojėn e tyre nė kėtė takim. Vetėm nė periodėn e parė, ata janė mundur tė rivalizojnė. Kjo period ėshtė fituar nga miqtė me rezultatin 19 me 10 ndėrkohė qė epėrsia e Kozuv do tė vinte duke u rritur sepse ata e fitojnė periodėn e dytė nė shifrat 21 me 12. Kjo epėrsi do tė vinte duke u thelluar gjithnjė e mė tepėr nė dy periodat e fundit qė fitohen sėrish nga basketbollistėt maqedonas nė shifrat 23 me 12 dhe 25 me 18.

Pėrfundimisht njė fitore me 36 pikė nė favor tė kėtij ekipi dhe pavarėsisht kėsaj, tifozėt shkodranė kanė qėndruar deri nė fundin e ndeshjes nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi” duke I dhėnė kurajo basketbollistėve tė tyre. Pėr trajnerin Bledar Gjeēaj humbja ka qenė e pritshme por jo nė ato shifra e kjo sipas tij ka ardhur edhe nga gjendja jo e mirė e basketbollistit kryesor tė saj, sllovenit Sarajlija.

Pavarėsisht humbjes, e rėndėsishme ėshtė qė ekipi shkodran po merr njė pėrvojė tė madhe nga ky kompeticion,  qė do ta ndihmojė natyrisht shumė atė pėr kampionatin dhe Kupėn e Shqipėrisė, ku natyrisht qė objektivi ėshtė fitorja e tė dy kėtyre trofeve.

Lexoni dhe kete

TAFILI: PRESIONI NƋ ANƋN E TIRANƋS, JO TƋ VLLAZNISƋ

Tirana- Vllaznia Ć«shtĆ« njĆ« sfidĆ« qĆ« pritet mĆ« shumĆ« interes nĆ« ShkodĆ«r sepse kemi tĆ« …