Thursday , 23 February 2023

VLLAZNIA NDAHET NE BARAZIM ME VELEÇIKUN

Ne barazim 1-1 eshte mbyllur ndeshja miqesore ne mes Vllaznise dhe Veleçikut e zhvilluar ne fushen sportive te Shtojit.

Vllaznia ka kaluar e para ne avantazh dhe autor i golit te vetem ka qene mesfushori Silvio Zogaj ne minuten e 28-te te takimit.

Nderkohe ne pjesen e dyte me kryerjen e disa zevendesimeve nga Vllaznia, loja e saj ka rene disi dhe ne minuten e 72-te Lami ka barazuar rezultatin per koplikasit.

Kuqeblute e kane nisur takimin me kete formacion: Sherri, Gocaj, Gurishta, Borshi, Marku, Krymi, Bilali, Tafili, Lika, Zogaj dhe Hajdari.

Ndersa Veleçiku ne pjesen e pare ka luajtur me Vjerdha, Kaçubi, B. Çokaj, Lami, Hoxha, Bega, Gokaj, Synaj, Pelinku, Toma, D. Çokaj.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …