Tuesday , 18 January 2022

Vllaznia ne Basketboll fiton ndaj Flamurtarit 93-62

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka arritur edhe fitoren e shtat rradhazi n kampionat. Kt her ajo ka mundur ekipin e Flamurtarit me rezultatin 93 me 62. Ndeshja sht luajtur pasditen e s shtuns n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Loja sht dominuar nga basketbollistt shkodran or duhet pranuar se edhe niveli i kundrshtarit nuk ka qen shum i lart. Megjithat edhe trajneri Bledar Gjeaj pavarsisht fitores nuk ka qen shum i knaqur me lojn e zhvilluar por kuptohet q mendja e tij sht e prqendruar tek ndeshja e s marts ndaj maqedonasve t Kuzov, e vlefshme pr Lign Ballkanike.

M shum sesa mendjen tek kjo ndeshje, sht prqendruar realisht tek kampionati, aty ku do t ket objektiv fitoren e titullit kampion dhe e Kups s Shqipris pr kt sezon.

 

Lexoni dhe kete

TAFILI: PRESIONI NË ANËN E TIRANËS, JO TË VLLAZNISË

Tirana- Vllaznia është një sfidë që pritet më shumë interes në Shkodër sepse kemi të …