Monday , 30 January 2023

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, kuqeblute e koshit nuk ia kane dale te marrin edhe fitoren e dyte ne kampionat, teksa jane mposhtur ne “Qazim Dervishi” me rezultatin 73 – 90 nga ekipi i Teutes.

Shkodranet kane rezistuar vetem 30 minuta, sepse me pas ishin durrsaket ata qe moren frenat e lojes ne dore. Per trajnerin e Vllaznise, Damian Bekteshi, kjo ishte nje fitore me shume e falur sesa e fituar nga kundershtari…

Me kete ndeshje mbyllet edhe faza e pare e kampionatit, ku Teuta kryeson renditjen, ndersa Vllaznia ndodhet ne vend te fundit me vetem 1 fitore ne 10 ndeshje.

Lexoni dhe kete

AKADEMIA VLLAZNIA E NIS ME BARAZIME SEZONIN E RI

Këtë fundjavë kanë startuar ndeshjet e 17 dhe 19-vjeçarëve në kampionatin shqiptar. Kështu, Vllaznia U17 …