Monday , 30 January 2023

VLLAZNIA NË FUTBOLL PËR FEMRA ME SPONSOR TË RI

Suksesi i arritur në Europë ka bërë që ekipi i femrave të Vllaznisë në futboll të nënshkruajë një marrëveshje sponsorizimi me një kompani të njohur amerikane. Ceremonia është zhvilluar në ambjentet e stadiumit “Loro Boriçi”, ku kanë marrë pjesë personalitete të pushtetit lokal dhe figura të sportit.

Për presidentin e Vllaznisë, Lazer Matija, ky është një moment i veçantë për ekipin e tij dhe sportin në tërësi…

Vllaznia në futboll për femra është kampione absolute në vendin tonë, ndërkohë merr pjesë për herë të parë në grupet e Champions League për femra.

Lexoni dhe kete

AKADEMIA VLLAZNIA E NIS ME BARAZIME SEZONIN E RI

Këtë fundjavë kanë startuar ndeshjet e 17 dhe 19-vjeçarëve në kampionatin shqiptar. Kështu, Vllaznia U17 …