Thursday , 23 February 2023

VLLAZNIA NISET DREJT MALIT TE ZI PER FAZEN PERGATITORE

Ekipi i Vllaznise se Shkodres eshte nisur mesditen e kesaj te Diele drejt Malit te Zi, ne qytetin e Beranes, aty ku do te zhvilloje fazen pergatitore ne prag te sezonit te ri futbollistik 2016-2017. Para nisjes, ekipi shkodran eshte pritur ne ambjentet e Bashkise Shkoder nga kryebashkikja Voltana Ademi, e cila eshte njekohesisht presidente e klubit te Vllaznise.

Kryebashkiakja Ademi bisedoi per rreth 1 ore me skuadren, per te mesuar nevojat apo kerkesat e tyre para nisjes per ne fazen pergatitore. Ne fjalen e saj para mediave, Ademi u shpreh se klubi po konfigurohet dhe nuk perjashtoi mundesine e afrimeve te tjera dhe kerkoi qe lojtaret te bejne diferencen.

Shkodranet do te qendrojne per 20 dite me rradhe ne Mal te Zi, per tu kthyer me pas ne Shkoder dhe per te zhvilluar pergatitjet e fundit para startit se sezonit.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …