Vllaznia shpall “Non Grata” tifozet e tiranes

Vllaznia i ka shpallur “non grata” tifozėt e Tiranės dhe pėr kėtė arsye, i ka kėrkuar Federatės Shqiptare tė Futbollit por edhe Drejtorisė sė Policisė tė Qarkut Shkodėr, qė tė mos e marrin pėrsipėr ardhjen e kėtyre tifozėve nė Shkodėr ditėn e dielė pėr tė shmangur ndonjė incident tjetėr tė mundshėm nė mes dy tifozėrive.

Historia e pėrplasjes nė mes tyre nė ndeshjen e shtatorit tė luajtur nė “Loro Boriēi” qė solli mė pas edhe dėnimin e tė dy klubeve pėr tė luajtur disa ndeshje pa tifozė, ka mbetur ende e freskėt nė mendjen e shumė tifozėve tė dy skuadrave qė ndoshta duan tė marrin hak ndaj njėra- tjetrės nė sfidėn e sė dielės. Por pėr t’i paraprirė kėsaj gjėje, klubi shkodran i ka kėrkuar institucioneve pėrkatėse qė tė mos lejojnė ardhjen e tifozėve bardheblu. Nė fakt kjo pritet qė tė mos ndodhė sepse klubi Tirana nuk ka paguar nė dy ndeshjet e fundit pagesėn e duhur nė arkėn e Federatės pėr rikthimin e tifozėve dhe pėr kėtė arsye, ata nuk mundet dot tė jenė tė pranishėm ditėn e dielė nė Shkodėr.

Vllaznia nga ana tjetėr i ka kėrkuar Federatės qė tė ndryshojė edhe orarin e zhvillimit tė kėsaj ndeshje e cila ėshtė planifikuar pėr nė orėn 17.00 pėr ta spostuar pėr nė orėn 14.00 megjithatė nė fund institucioni i futbollit shqiptar ka vendosur pėrfundimisht qė kjo ndeshje tė luhet ditėn e dielė nė orėn 17.00. Pavarėsisht kėtij fakti, nė fakt nuk pritet tė ketė ndonjė interes tė madh tė tifozėrisė pėr kėtė ndeshje, kjo nisur edhe nga katėr humbjet e fundit tė pėsuara nga Vllaznia e kjo u pa edhe nė ndeshjen e fundit pėr kupė me Kukėsin ku nuk ishin mė shumė se 400- 500 tifozė.

Lexoni dhe kete

KUKƋSI – VLLAZNIA, SFIDA HAPƋSE E JAVƋS SƋ 32-tĆ«

Vllaznia prej dy ditĆ«sh ka nisur pĆ«rgatitjet pĆ«r ndeshjen e rradhĆ«s, atĆ« qĆ« do tĆ« …