VLLAZNIA SHPALLET KAMPIONE E SHQIPRIS N ATLETIK

Vllaznia n atletik ka arritur objektivin e rradhs duke u shpallur kampione e Shqipris edhe pr vitin 2015. Ky ka qen verdikti i kampionatit kombtar t zhvilluar pr dy dit me rradh n Tiran dhe n t cilin kan marr pjes sportistt dhe ekipet m t mira t vendit, madje edhe t Kosovs. Megjithat atlett shkodran kan dominuar n shum prej disiplinave sportive duke i dhn pikt e duhura q Vllaznia t shpallet kampione edhe pr kt vit dhe ajo ka sht m e rndsishmja, ky t jet titulli i shtat rradhazi kampion pr t. Njri nga trajnert e ktij ekipi, pikrisht Fatjon Serhati, n nj intervist pr televizionin Rozafa, sht shprehur i knaqur me arritjen e ktij suksesi t rradhs.

Puna e tij dhe e trajnerve t tjer, Albert Marashi, Vildan Tufi dhe Dorian Tafa ksisoj sht shprblyer me sukses ndrkoh q pr tu evidentuar edhe titujt kampion si individ t sportistve Mario Shestani, Lulzim engeli, Izmir Smajlaj, Durjon Idrizaj, Bledar Mesi dhe Dhimitri Jorgos.

 

Lexoni dhe kete

LOJTARËT E VLLAZNISË NË QENDËR TË MERKATOS

Pezullimi për momentin i procesit të Ankandit të Klubit të Futbollit Vllaznia, duket se ka …