Tuesday , 18 January 2022

Vllaznia tashmė mė e qetė, fiton 1-0 ne Fier!

Njė fitore me shumė vlera ka arritur pasditen e sė shtunės Vllaznisė nė Fier. Goli i uruguajanit Soza nė fundin e pjesės sė parė ka mjaftuar qė kuqeblutė tė fitojnė 1-0 ndaj Apolonisė duke iu larguar pėrfundimisht fundit tė renditjes. Loja ka qenė pėrgjithėsisht e dominuar nga shkodranėt, tė cilėt nė ndonjė rast kanė patur edhe shansin me vete. Ndeshja ka nisur me dy ndryshime nė formacionin e Vllaznisė teksa janė rikthyer nė lojė Sykaj e Soza qė munguan javėn e kaluar.

Pjesa e parė ėshtė mė e mirė pėr miqtė tė cilėt me anė tė Sozės, Krujės dhe Shtubinės duhej tė kishin shėnuar por nė fakt goli ka ardhur nė minutėn e fundit tė kėsaj pjese. Pas njė topi tė gjuajtur nga brenda zone prej Shtubinės, portieri Cakoviē e ka grushtuar atė dhe ka pėrfituar Soza qė ka qenė mjaft i vėmendshėm dhe me tė majtėn e ka dėrguar topin nė rrjetė.

Nė pjesėn e dytė trajneri Raineri udhėzon futbollistėt pėr tė administruar rezultatin dhe nė fakt ata ia arrijnė. Nė ndonjė moment edhe duhej tė kishin shėnuar golin e dytė por nė minutėn e 69-tė kanė qenė me fat sepse topi i goditur nga njėri prej futbollistėve vendas ka goditur traversėn dhe ėshtė prekur edhe nga Beqiri por pėr fat tė mirė pa kaluar nė rrjetė. Ky ka qenė momenti mė i rrezikshėm pėr Apoloninė ndėrsa qė Vllaznia e ka ruajtur avantazhin deri nė fund. Pėrfundimisht 1-0 pėr tė e cila me kėtė trepikėsh pėrveēse i ėshtė shkėputur 6 pikė fierakėve, ka kaluar nė renditje pėr momentin edhe Teutėn duke qenė kėsisoj nė njė pozicion komod nė renditje.

Lexoni dhe kete

TAFILI: PRESIONI NƋ ANƋN E TIRANƋS, JO TƋ VLLAZNISƋ

Tirana- Vllaznia Ć«shtĆ« njĆ« sfidĆ« qĆ« pritet mĆ« shumĆ« interes nĆ« ShkodĆ«r sepse kemi tĆ« …