Thursday , 23 February 2023

VLLAZNIA U-17 HUMB 0-1 FINALEN ME FLAMURTARIN

Vllaznia U-17 nuk ka mundur dot tė shpallet kampione e Shqipėrisė pėr sezonin 2014-2015. Nė ndeshjen finale tė luajtur ditėn e djeshme nė Tiranė, ajo ėshtė mundur me rezultatin 1-0 nga Flamurtari qė kėsisoj ėshtė skuadra kampione pėr kėtė edicion futbollistik pėr kėtė grupmoshė. Takimi ėshtė shoqėruar me rivalitet dhe fillimi ka qenė shumė I mirė pėr kuqeblutė tė cilėt kanė patur dy- tre raste shėnimi nė minutat e para tė ndeshjes, por nuk ia kanė dalė dot ta dėrgonin topin nė rrjetėn kundėrshtare. Atė qė nuk e ka bėrė Vllaznia, e bėri Flamurtari I cili nė minutėn e 36-tė ka arritur tė shėnojė golin e vetėm tė ndeshjes, njė gol mėse I evitueshėm nga portieri shkodran qė ka gabuar nė zotėrimin e topit I cili mė pas pėrfundoi nė rrjetė.

Nė pjesėn e dytė, presioni I skuadrės sė drejtuar nga trajneri Alban Volumi pėr tė shėnuar ėshtė rritur megjithatė futbollistėt e saj kanė qenė tė pafat teksa nė njė moment topi ka goditur edhe shtyllėn por pa pėrfunduar dot nė rrjetė. Nė kėtė mėnyrė, krejt ndeshja ėshtė mbyllur me fitoren 1-0 tė Flamurtarit I cili kėsisoj ėshtė shpallur kampion I Shqipėrisė pėr kėtė sezon.

Vllaznia nga ana tjetėr, mjaftohet me faktin qė doli nė finale. Kuptohet qė me pak kujdes mund tė kishte qenė edhe kampione megjithatė sezoni qė ka zhvilluar kėtė vit ka qenė shumė I mirė. Ekipet e Akademisė Vllaznia nė kėtė mėnyrė nuk kanė arritur me asnjėrėn grupmoshė tė shpallen kampionė pėr kėtė sezon por gjithsesi kanė qenė protagonistė me lojėrat e zhvilluara dhe mbi tė gjitha me elementin cilėsor qė po nxjerr pėr ekipin e parė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NƋ BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …