Thursday , 23 February 2023

XHAFERI: VLLAZNIA PËR TITULL EDHE NË SEZONIN E RI

Objektivi i Vllaznisë edhe në sezonin e ri do të jetë fitimi i titullit kampion. Kështu është shprehur presidenti i saj Alban Xhaferi gjatë emisionit “Sport Arena” në televizionin Rozafa ku ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës.

Po ashtu, numri 1 i klubit shkodran u ka dhënë përgjigjeve edhe shumë dilemave të merkatos, shortit të “Conference League” apo dhe çështjeve të t jera që kanë të bëjnë me ecurinë e mëtejshme të kuqebluve si në Kupat e Europës ashtu edhe në sezonin e ri të futbollit shqiptar…

Alban Xhaferi ndërkohë ditën e sotme është nisur drejt Zvicrës, për të qenë i pranishëm mesditën e së mërkurës në hedhjen e shortit të turit të dytë të “Conference League”, kompeticion ku do të konkurrojë Vllaznisë sivjet, kuptohet me shpresën e një shorti të favorshëm që do t’i bënte kuqeblutë optimistë për kalimin në turin tjetër.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …