Monday , 20 September 2021

ZGJEDHJET E 300 ANËTARËVE TË KËSHILLIT KOMBËTAR NË PD

Këtë të dielë, një ditë pasi Partia Demokratike zhvilloi në Pallatin e Kongreseve Kuvendin Kombëtar, do të bëhen publike emrat e 300 anëtarëve të Këshillit Kombëtar, institucionit më të rëndësishëm drejtues të Partisë Demokratike, i cili më pas do të zgjedhë ekipin e ngushtë të Bashës për 4 vitet në vijim.

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana, nëpërmjet një deklarate për mediat, ka treguar ecurinë e procesit të numërimit për anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar.

Sipas tij, numri i delegatëve të pranishëm në Kuvendin Kombëtar ka qenë 7.646, ku kanë marrë pjesë në votim rreth 70% e tyre.

Në garë kanë qenë 598 kandidatura për 300 vende të Këshillit Kombëtar.

Lexoni dhe kete

RAMA – BASHA DEBAT NË KUVEND

Teksa ishte në fund të fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama, po fliste …