Thursday , 23 February 2023

ZGJEDHJET E PJESSHME VENDORE TË 6 MARSIT

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi, ka folur këtë të premte për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit në 6 bashki në vend.

Celibashi tha se kostoja e këtyre zgjedhjeve shkon në 180 mln lekë dhe po punohet që edhe për këto zgjedhje të aplikohet sistemi elektronik i identifikimit të zgjedhësve.

I pyetur se kë do të regjistrojë në zgjedhje, Komisionin e Rithemelimit apo PD, Celibashi dha këtë përgjigje…

Në Shkodër janë 4 KZAZ të cilat do të administrojnë procesin zgjedhor në këtë bashki. Në zgjedhjet e 2021 kanë qenë 166.983 zgjedhës në listën e zgjedhësve.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …