Thursday , 23 February 2023

ZHVILLOHET TURNEU I 8-TE VLLAZNIA JUDO CUP

Kt t shtun n pallatin e sportit Qazim Dervishi sht zhvilluar edicioni I tet I turneut ndrkombtar t xhudos Vllaznia Kap. Ajo q ka rn n sy n kt edicion, ka qen prania e shum sportistve nga vendet e Rajonit dhe pikrisht kjo ka qen knaqsia m e madhe pr organizatorin kryesor t ktij turneu, presidentin e Akademis Albania Xhudo Kodokan, mjeshtrit t ktij sporti Anton Shkoza. Kt gj, ai e ka br t ditur edhe n prononcimin e tij pr televizionin Rozafa.

Por prve pranis s shum sportistve, n turneun e sivjetm ka spikatur edhe prania e xhudistes kampione e bots, kosovares Majlinda Kelmendi. Ajo ka qen e shoqruar nga trajneri I saj Driton Kuka dhe nj tjetr kampione bote, braziliani Keti. N nj prononcim pr mediat, Kelmendi ka shprehur knaqsin e pranis s saj n kt turne.

Turneu ndrkombtar Vllaznia Cup sht shoqruar me nj rivalitet t madh n mes sportistve pjesmarrs duke treguar edhe njher tjetr se koefienti I ndeshjeve nga viti n vit po vjen duke u rritur e kjo sht shum pozitive.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …