Thursday , 23 February 2023

ZJARR NE NJE BANESE NE LEZHE

Një banese në katin e 2 të një objekti 5 katësh pëballë prefektures së Lezhës u përfshi nga flaket e zjarrit.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e së martës, por fatmiresisht nuk pati përsona të lënduar. Sipas të dhënave, flaket që dyshohet se u shkaktuan nga një shkendijë elektrike u shfaqen fillimisht në kuzhinë e më pas u përhapen në të gjitha banesen në të cilen ndodhej vetem një e moshuar.

Kjo e fundit u nxor shpejt nga shtëpia, pasi zjarrfikësit mberriten menjehere në vendin e ngjarjes, duke izoluar edhe vatren e zjarrit që rrezikonte të përhapej në pjesen tjeter të godines ku ndodhen edhe zyrat e drejtorisë rajonale të sigurimeve.

E moshuara nuk ka pësuar lendime por është traumatizuar, ndërsa policia që mberriti në vendngjarje nisi menjëhere hetimet për përcaktimin e shkaqeve të këtij zjarri.

Fatmiresisht, ndërtesa që u perfshi nga flaket ndodhej në anë të rruges kryesore, ca lehtësoi mbërritjen e shpejtë të zjarrfikesve që bënë të mundur edhe brenda një kohe të shpejtë dhe shurjen e zjarrit.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …