ZJARR NE ZONEN E KUNES NE SHENGJIN

Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu një zonë me bimësi të dendur në Kune të Shëngjinit.

Flaket u shfaqen në oret e para të mëngjesit të së enjtes dhe ndihmuar nga era e fortë u përhapen me shpejtësi në një siperfaqe të konsiderueshme, duke rrezikuar dhe zonen e banuar. Në zonë mbërriten menjëherë zjarrfiësit të cilët në mungesë të rrugës për ty makina, u detyruan të ndërhynë me mjete rrethanore.

Pas 5 orësh punë zjarri u vu nën kontroll, ndërsa dyshimet janë për zjarrvënie të qëllimshme. Policia pritet të nisë menjëherë hetimet, pasi nuk është herë e parë që kjo zonë përfshihet nga flaket e zjarrit.

Lexoni dhe kete

MASAT E POLICISË RRUGORE TË SHKODRËS

Policia Rrugore e Shkodrës vijon me masat e shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore, evidentimin …