Wednesday , 29 June 2022

ZMIJANI: VLLAZNIA DO KERKOJE FITOREN ME TEUTEN

Vllaznia do tė kėrkojė tė kthehet tek fitorja e munguar prej dy javėsh dhe pėr kėtė arsye, tė shtunėn nė orėn 13.00 ndaj Teutės ajo do tė jetė e pėrqendruar nė maksimum pėr tė marrė trepikėshin e rradhės. Kjo ėshtė deklarata e bėrė nga ana e trajnerit Luan Zmijani njė ditė para ndeshjes. Ai ka bėrė tė ditur se skuadra ėshtė e pėrgatitur pėr kėtė takim megjithėse ka disa probleme sėrish me mungesat.

Numri 1 I pankinės shkodrane ndėrkohė ka patur dėshirė t’I bėjė thirrje edhe tifozėve shkodranė pėr tė qenė nė shkallėt e stadiumit “Loro Boriēi” ditėn e shtunė pėr tė mbėshtetur kuqeblutė.

Javėt e mbetura deri nė fund tė kampionatit, pritet tė shfaqin vlerat e vėrteta tė Vllaznisė e cila natyrisht qė do tė kėrkojė t’I bėjė njė mbyllje tė mirė kampionatit.

Lexoni dhe kete

VULAJ: VLLAZNIA KLUB HISTORIK, JAP MƋ TƋ MIRƋN PƋR TƋ

Kristijan Vulaj konsiderohet si blerja mĆ« e rĆ«ndĆ«sishme e VllaznisĆ« nĆ« merkaton e kĆ«saj vere. …